در این پست نیز از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها سخن باز می کنیم . این بار از مقام معنوی ایشان می نویسیم . آن هم از زبان مرد بزرگ تاریخ ، حضرت امام خمینی رحمت الله علیه .

حضرت امام (ره ) درباره مقام معنوی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می نویسد .

 زنى كه در حجره اى كوچك و خانه اى محقر انسان هایى تربیت كرد كه نورشان از بسیط خاك تا آن سوى افلاك و از عالم ملك تا آن سوى ملكوت اعلا مى درخشد. (1)

 حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام یك زن معمولى نبوده است ، یك زن روحانى ، یك زن ملكوتى ، یك زن به تمام معنا انسان ، تمام نسخه انسانیت ، تمام حقیقت زن ، تمام حقیقت انسان . (2)

مساءله آمدن جبرئیل براى كسى یك مساءله ساده نیست ، خیال نشود كه جبرئیل براى هر كسى مى آید و امكان دارد بیاید، این یك تناسب لازم است بین روح آن كسى كه جبرئیل مى خواهد بیاید و مقام جبرئیل كه روح اعظم است ....این معنا و این تناسب بین جبرئیل كه روح اعظم است و انبیاى درجه اول بوده است ، مثل رسول خدا و موسى و عیسى و ابراهیم و امثال اینها، بین همه كسى نبوده است ، بعد از این هم بین كسى دیگر نشده است ، حتى درباره ائمه هم من ندیده ام كه وارد شده باشد این طور كه جبرئیل بر آن ها نازل شده باشد... (3)

با توجه به عبارت فوق می توان گفت که : حضرت فاطمه زهرا کامل ترین زن است و می تواند به عنوان الگوی کامل برای مردان به خصوص زنان جامعه و جهان باشد . هم از نظر عبادت و بندگی و هم از نظر اخلاق و کردار و رفتار اجتماعی و ... .

اگر جامعه ما چنین شخصیتی را به عنوان الگو برای خود انتخاب کند در زندگی فردی و اجتماعی به هیچ مشکلی بر نمی خورد . حقوق دیگران را ضایع نمی کند و راضی هم نمی شود که حقوقش در میان دیگران از بین برود .

 


 منابع : 

1-      صحیفه نور، ج 16، ص 125.

2-      صحیفه نور، 6، ص 185.

3-      صحیفه نور، ج 19، ص 278.

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 17 اردیبهشت 1389 | توسط : علی قربانی
نمایش نظرات 1 تا 30